Enter your keyword

post

Kariyer Planının AŞAMALARI NELERDİR?

Kariyer Planının AŞAMALARI NELERDİR?

Kariyer planının aşamaları nelerdir? Kariyer planı, çalışma hayatınız boyunca öğrenmenizi ve ilerlemenizi yönetmek için sürekli olarak geliştireceğiniz bir stratejidir. Dört aşamadan oluşan amacı, kariyer hedeflerinize ulaşmak için yapmanız gereken aksiyonları ve bu aksiyonları nasıl hayata geçireceğinizi görselleştirmenize yardımcı olmaktır. Bir kariyer planının dört aşaması:

• Becerilerinizi ve ilgi alanlarınızı belirleyin


• Bariyer fikirlerini keşfedin

• Karar vermek


• Ulaşılabilir hedefler belirleyin.

Kariyer Planlaması Neden Önemlidir?

Kariyer planlaması birkaç nedenden dolayı önemlidir – bir kariyer gelişim planının olması, anlık kararlar alma riskinizi azaltır ve yeni fırsatlar aramaya ve yeni beceriler geliştirmeye ne zaman hazır olduğunuzu anlamanıza yardımcı olur.

Okuldan ayrılanlardan öğrencilere, mezunlara ve kariyer değiştirenlere kadar herkes tarafından kullanılabilir. Sürecin neleri kapsadığı ve kariyer yolculuğunuzu nasıl planlayacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin. Eşit ağırlık meslekleri için bir iş modeli arıyorsanız iyi bir araştırma yapmanız gerekir.

İdeal iş sektörünüzün ne olacağını düşünün ve yerel, ulusal ve küresel iş piyasasını araştırarak temel eğilimlerini keşfedin. Bu, daha fazla potansiyel kariyer fikirleri keşfetmenize ve hangi rollerin genişlediğini veya azaldığını anlamanıza yardımcı olacaktır. İş fikirleri listenizden, hangi rolün sizi en çok ilgilendirdiğine karar verin ve ilk tercihinizi yapamıyorsanız, geri dönmek için bir veya iki alternatif seçin. Morfikirler.com sitesine girdiğiniz zaman kariyer planlaması ile komünizm ne demek veya para kazandıran uygulamalar gibi bilgi verici makalelere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.